Red Bull Sea To Sky 2015 Zafer Graham Jarvis’in

Red Bull Sea to Sky, üçüncü gününde koşulan ve final niteliği taşıyan Dağ Yarışı’nın ardından sona erdi. Graham Jarvis ilk gün Plaj Yarışı’nda bocaladığı, dün koşulan Orman Yarışı’nda ise talihsizlik yaşadığı Red Bull Sea to Sky’ın son gününde şeytanın bacağını kırdı ve tıpkı geçen yıl olduğu gibi 2015’te de Red Bull Sea to Sky Şampiyonu oldu.

“Yarışa biraz geriden başladım” diyen Graham Jarvis, sabırlı davrandığını ve yavaş yavaş önündeki sürücüleri arkasında bırakmaya başladığını belirtti. Yarışta her şeyin istediği gibi gittiğini söyleyen Jarvis, iki yıl önce Grand Slam yapmasını engelleyen Jonny Walker’dan rövanşı almasını ise “Şimdi Jonny bunun nasıl bir his olduğunu biliyor” şeklinde yorumladı.

Dağ Yarışı sabah saatlerinde yoğun bir seyirci ilgisi altında kumsaldan verilen startla başladı. Dün yapılan Orman Yarışı’nın sıralamasına göre on yarışçılı gruplar halinde mücadeleye başlayan sürücüler, Tahtalı Dağı’na doğru yola çıkarken birbirinden güzel doğa manzaraları eşliğinde bir rekabete giriştiler. Zorlu etapları aşıp 2365 metre yüksekliğindeki finiş noktasına gelindiğinde ise yarışa katılan tüm sürücüler kendilerini galip hissediyordu.

Dağ Yarışı’nda Graham Jarvis’in ardından ikinciliği Grand Slam yapmak için Kemer’e gelen ama hedefine ulaşamayan Jonny Walker elde etti. Bu seneki tüm yarışları kazanma hedefinin gerçekleşmemesinden üzüntü duyduğunu belirten Britanyalı yarışçı, yine de daha çok çalışacağını ve Grand Slam hedefine bir gün ulaşacağını dile getirdi. Yarışın en genç isimlerinden 19 yaşındaki Güney Afrikalı Wade Young ise Red Bull Sea to Sky podyumunu tamamlayan son isim oldu. Dünkü Orman Yarışı galibiyetinden sonra bugün de podyuma girmeyi başaran Young, geleceğin en büyük Hard Enduro yıldızlarından biri olacağının sinyalini verdi.